Podróże kształcą – pozwól swojemu dziecku na zdobycie nowych doświadczeń!

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy ich dziecko osiąga odpowiedni wiek na pojechanie samemu na wakacje. Wyjazd bez rodziców może być dla Twojego dziecka niemałym wyzwaniem – w końcu do tej pory cały czas miałeś oko na swoją pociechę, dziecko widziało Cię codziennie. Wyjazd na tydzień lub dłużej, na kolonie lub półkolonie w okolicach Olsztyna może być jednak świetną okazją na pierwsze wakacje Twojego dziecka bez rodziców. Nie podejmuj jednak decyzji za Twoją pociechę – warto usiąść razem, obejrzeć oferty kolonii lub półkolonii znajdujące się na stronie internetowej Akademii z Olsztyna  i pozwolić dziecku zdecydować, czy ma ochotę na takie wakacje. 

Bez rodziców, ale nie bez opieki

Słyszysz o wakacjach bez rodziców, a więc z pewnością nasuwa Ci się na myśl pytanie – kto zaopiekuje się moim dzieckiem? Jako rodzice, możecie być o to spokojni. Na koloniach Wasze dzieci zawsze znajdują się pod opieką wykwalifikowanych osób, które zajmują się dziećmi najlepiej, jak to możliwe. Są to osoby, które wiedzą, jak rozmawiać z dziećmi, jak się nimi opiekować, ale jednocześnie dawać czas na odpoczynek i spędzanie czasu z innymi uczestnikami kolonii tak, jak dzieci tego chcą. Nie musisz martwić się, że Twoje dziecko na półkoloniach spotka jakiekolwiek niebezpieczeństwo – przecież po to są opiekunowie! 

Niech Twoje dziecko nauczy się poznawać nowe osoby. 

Do tej pory Twoja pociecha pewnie miała okazję poznawać kolegów i koleżanki tylko w szkole. Być może nawet to było utrudnione z powodu pandemii koronawiursa – od prawie dwóch lat ponad połowa lekcji odbywa się zdalnie, co znacznie utrudnia młodym ludziom poznawać się w szkole. Wszyscy wiemy, że szkoła to nie tylko lekcje i przygotowanie do dorosłego życia, ale także świetna okazja na spotkanie przyjaciół, którzy często okazują się takimi na całe życie. Jeśli chcesz dać swojemu dziecku szansę na poznanie nowych osób poza szkołą, koniecznie zapytaj, czy ma ochotę wyjechać w wakacje na kolonie lub półkolonie! W okolicy Olsztyna działa świetna akademia organizująca wyjazdy dla dzieci w różnym wieku – skorzystaj z tej okazji jak najszybciej, zapisując swoje dziecko na kolonie. 

Półkolonie to nie tylko rozrywka, ale także zabawa połączona z nauką! 

Wiesz, kiedy uczymy się najlepiej? Wtedy, kiedy jesteśmy zrelaksowani, a nauka połączona jest z wykorzystywaniem zdobytej wiedzy w praktyce. Właśnie dlatego warto wysłać swoje dziecko na półkolonie, na których odbywają się różnego rodzaju zajęcia czy warsztaty. Kolonie organizowane przez akademię z Olsztyna w swoim programie oferują zajęcia, na których Twoje dziecko nabędzie niezwykle przydatną umiejętność szybkiego zapamiętywania. Dobra pamięć to kluczowy element w nauce, a potem w dorosłym życiu nie tylko w pracy. Codziennie musimy o czymś pamiętać, codziennie uczymy się czegoś nowego. Technika szybkiego zapamiętywania, którą Twoje dziecko pozna już teraz, z pewnością będzie przydatna przez całe życie. Żyjemy w epoce informacji – wiedza jest dzisiaj kluczowa do osiągnięcia sukcesu. A aby mieć wiedzę, trzeba mieć dobrą pamięć. To świetna inwestycja w przyszłość Twojego dziecka, połączona z ciekawą przygodą. 

Podróże kształcą – wie to chyba każdy. Niech Twoje dziecko przeżyje przygodę, na której zacznie uczyć się samodzielności, funkcjonowania w grupie i zawierania nowych znajomości z właśnie spotkanymi osobami. Jeśli wiesz, że Twojemu dziecku z pewnością spodobają się takie wakacje – zapisz je na kolonie jak najszybciej!